Kozmetické tipy


Môže si pleť na krém zvyknúť, treba ho časom zmeniť?
Po určitej dobe sa odporúča prípravok vymeniť za iný rovnakého typu, ktorý sa líši svojím zložením, napríklad od iného výrobcu. Tiež je vhodné používať výrobky podľa aktuálneho ročného obdobia.

Môže sa v zime používať hydratačný krém?
Kvalitný hydratačný krém je potrebné používať aj v zime z dôvodu vysokej záťaže pleti spôsobenej častými prechodmi medzi rozdielnymi teplotami.

Ako správne aplikovať krém a očný krém?
Krém nanášajte na čelo, nos, líca a bradu. Jemnými pohybmi ho rozotrite smerom von. Očný krém naneste v malom množstve ľahkým vklepaním pod oči.

Môže sa používať v 30-tke krém určený pre zrelú pleť?
Je to zbytočné. Liftingové krémy určené pre zrelú pleť mladšiu pleť zbytočne zaťažia. Vždy dodržujte určité pravidlá tak, ako to vaša pleť s pribúdajúcim vekom potrebuje.

Kedy začať používať očný krém?
Záleží na stave pleti. Všeobecne platí, čim skôr, tým lepšie, pretože prvé vrásky sa tvoria práve v okolí očí.

Kedy začať používať krémy proti vráskam?
Naše telo starne zhruba od 30. roku, preventívne teda môžete začať s protivráskovou starostlivosťou okolo 25. roku.

Ako správne používať sérum?
Sérum nanášajte na tvár a krk po vyčistení pleti, pretože vtedy sa najúčinnejšie vstrebávajú výživné látky. Môže sa používať samostatne, ale lepšie výsledky dosiahnete pri použití spolu s nočným krémom. Medzi aplikáciou séra a krému počkajte niekoľko minút.

Môže sa na krk použiť rovnaký krém ako na tvár?
Áno, ak vaša obľúbená značka nemá k dispozícii krém určený špeciálne na krk a dekolt. Pokožka v tejto oblasti je veľmi citlivá, preto sa tu vek - rovnako ako na rukách - ukazuje najskôr.

Ako skladovať kozmetické výrobky?
Prípravky skladujte na chladnom a suchom mieste chránenom pred slnkom. Gélové kozmetické prípravky môžete skladovať v chladničke.

Online magazín pre ženy - mnau.sk